Warzone z charakterem 

ROBOTNICZE 1910

Piwo Robotnicze 1910

Początki współpracy

W czerwcu 2018 roku Widzew nawiązał współpracę z czeskim Browarem Holba. Spośród kilku ofert, to właśnie ta, od naszego południowego sąsiada okazała się być najlepsza. Zagwarantowali nam dobrą jakość produkowanego piwa, a w dodatku ich dystrybutor w Polsce swoją siedzibę ma w Łodzi. Holba warzy złocisty trunek już od blisko 150 lat. Ludzie tam pracujący są bardzo mili i otwarci. Zaprosili naszych klubowych przedstawicieli do siebie, na zwiedzanie browaru, przekonując ostatecznie dlaczego warto współpracę nawiązać akurat z nimi. Sami byli też w Sercu Łodzi. Czesi są bardzo zainteresowani naszym klubem i wciąż chcą dokładać swoją cegiełkę do jego rozwoju. Na ten moment produkują dla nas piwo pod marką „Robotnicze 1910”. Jednak niewykluczone, że w przyszłości pojawią się nowe rodzaje i smaki. 

Producent piwa

Browar Holba

Już od blisko 150 lat browar Holba produkuje najwyższej jakości piwo, nagradzane wieloma nagrodami. Wiedza i doświadczenie przekazywane są tam z pokolenia na pokolenie. Wszystko zaczęło się w 1874 roku, gdy założyciel i piwowar Josef Mullschitzký uwarzył swój pierwszy złocisty trunek. Sama nazwa wzięła się od jednej z najstarszych dzielnic Hanušovic, w których mieszka nieco ponad 3 tysiące ludzi. W bliskim otoczeniu znajdują się piękne góry należące do Sudetów Wschodnich, a dokładniej Gór Hanuszowickich. Browar aktywnie uczestniczy w ochronie pobliskiej przyrody, a z Serca Łodzi do miejscowości leżącej w historycznej krainie Moraw jest blisko 340 kilometrów.  

Robonicze 1910

Warzone w tradycyjny sposób

„Robotnicze”, to piwo warzone w tradycyjny sposób z użyciem najlepszych surowców oraz „tysiącletniej wody”. Najlepsi kibice w Polsce zasługują na wyjątkowy produkt. Dlatego właśnie zadbaliśmy o to, aby widzewskie piwo zaskoczyło Was swoją bursztynową barwą, gęstą pianą i pełnym zrównoważonym smakiem. Idealną moc dopełnia wyraźna goryczka.